VALSTS SOCIĀLĀS APRŪPES CENTRS RĪGA

latvija lv

Pasākumu retrospekcija filiālē "Jugla" 2019.g. oktobra mēnesī Drukāt E-pasts:

3.oktobris  pie filiāles klientiem viesojās Līgatnes dabas taku zvēru kopēja Velga Vītola. Velga dalījās savos stāstos ar klientiem par piedzīvoto Līgatnes dabas parkā. Bija interesanti uzzināt par āpšu, bebru dzīvi, jaunus par lāču, lūšu un ūpju dzīvi, kā arī par citu dzīvnieku gatavošanos ziemas guļai.

Jugla 1

7. oktobris Labdarības koncerts VSAC "Rīga" filiālē "Jugla". Uzstājās Berģu Mūzikas un mākslas pamatskolas 7.a klases skolēni. Skolēni  kopā ar kl.audzinātāju un latviešu valodas, literatūras skolotāju Ievu Križevicu, sadarbojoties ar mūzikas skolotāju Lolitu Misāni, izveidoja koncertprogrammu vājredzīgiem un neredzīgiem veciem ļaudīm pansionātā VSAC "Rīga" filiālē "Jugla". Skolēni izteiksmīgi deklamēja 13 pašsacerētus dzejoļus, kas bija tapuši literatūras stundās, skandēja 3 dziesmas, kuras iemācījās mūzikas stundās un kurām pasākuma dalībnieki labprāt dziedāja līdzi ("Krāsaini sapņi", "Mežrozīte", "Pie Dieviņa gari galdi"). Jaunieši bija sagatavojuši dažādus uzdevumus neredzīgiem un vājredzīgiem cilvēkiem, piem., vajadzēja atpazīt putnu un dabas skaņas (dzirde), dažādas smaržas, piem., ķiploku, kanēļa, ābolu, anīsa (smarža), pēc taustes atpazīt dabas materiālus, piem., čiekurus, zīles, sūnas, griķus (tauste). Pasākuma dalībnieki bija ļoti atsaucīgi, ar aplausiem uzmundrinot jauniešus runāt pašsacerētos dzejoļus, līdzi dziedot skolēnu skandētām dziesmām, labprāt iesaistījās jauniešu izdomātajos uzdevumos, izaicinot paši sevi, vai spēs atpazīt smaržas, saklausīt skaņas un pareizi nosaukt sataustāmo dabas velti.

Jugla 2

9.oktobrī filiāles klienti apmeklēja VEF Kultūras pilī Rīgas mūzikas novirzienu skolu koncertu “Rīgas CRESCENDO”. Koncertā piedalījās skolēni, skolotāji un absolventi no Rīgas vispārizglītojošajām skolām ar padziļinātu mūzikas apguvi. Koncertā skanēja gan akadēmiskā mūzika, gan tautas mūzikas pārlikumi, gan džeza un pop stila instrumentālā un vokālā mūzika.

Jugla 3   Jugla 4

Jugla 5   Jugla 6

15. oktobris Baltā spieķa dienai veltīts pasākums un spieķa mešanas sacensības.

Jugla 7   Jugla 8

Jugla 9   Jugla 10

17. oktobrī Rīgas Kurzemes priekšpilsētas BJC ģitāristu ansambļa “Vējš” koncerts. Koncertā skanēja gan labi zināmas, gan mazāk dzirdētas dziesmas. Koncerta gaitā notika sadziedāšanās, kad visi kopā dziedājām dziesmas

23.oktobrī filiālē “Jugla” viesojās Latvijas Nacionālās operas soliste Marlēne Keine un dziedātājs, taustiņinstrumentālists Arvīds Keins ar muzikālu programmu “Sirds mūzika – atkal satikšanās”. Koncerta noslēgumā klienti tika cienāti ar saldējuma kokteiļiem un karstmaizēm no bistro Mr.Bobs.

Jugla 11

23. oktobrī filiāles klienti apmeklēja gadskārtējo izstādi „Ķirbis un citas lielas ogas 2019” Latvijas Dabas muzejā, kurā A.Sildes Dārzkopības entuziastu kluba „Tomāts” biedri demonstrēja savu šā gada ražu – bija apskatāmi gan iecienītas un gadu laikā pārbaudītas vērtības, gan jaunas un pārsteidzošas šķirnes. Izstādē bija skatāmi vairāk nekā 200 dažādu ķirbju un ķirbjaugu šķirnes – kabači, cukini, patisoni, inku gurķi, kivano, melotrija un citi, tāpat bija iespēja nogaršot gan dažādu šķirņu ķirbjus, gan to izstrādājumus

Jugla 12   Jugla 13

Jugla 14   Jugla 15

29.oktobrī klienti apmeklēja Latvijas Neredzīgo bibliotēkā Anitas Orlovas radošo darbu izstādi “Ēnas”. Izstādes ekspozīciju veido darbi, kurus var ne tikai vizuāli iepazīt, bet arī tiem pieskarties. Stilistiski darbi pārstāv “mixed media art” jeb “jauktās tehnikas” virzienu.

Jugla 16   Jugla 17

30. oktobris Rīgas Juglas vidusskolas meiteņu ansambļa koncerts. Koncertā – skanēja dziesmas un dzejoļi veltīti Latvijai.

Jugla 18