VALSTS SOCIĀLĀS APRŪPES CENTRS RĪGA

latvija lv

Pasākumu retrospekcija filiālē "Jugla" 2019.g. jūlija mēnesī Drukāt E-pasts:

5.jūlijā VSAC “Rīga” filiālē “Jugla” viesojās senioru kolektīvi – sieviešu koris “Optimisti”  un līnijdeju grupa “Čaklās kājas” ( vecākajai dejotājai 89gadi!),  Skaistas, skanīgas dziesmas mijās ar jautriem deju ritmiem un interesantām dejām krāšņos tērpos. A.Žilinska un V.Kaminska dziesmas , un uzreiz pēc tam – E.Preslija rokenrols, ansambļa ABBA melodijas.

Jugla 1   Jugla 2

9.jūlijā – pašmāju mākslinieku koncerts ”Ko tu proti”. Koncertā skanēja Guntara Viņķa, Oļega Lorenca, Mikus Roķa, Kristīnes Jurcakas, Guntas Sirmās izpildījumā, savukārt Inta Hartmane stāstīja anekdotes, Valērijs Amerhanovs spēlēja bajānu, bet  Aldis Riekstiņš stāstīja pašsacerētu stāstu un dziedāja dziesmas.

Jugla 3

11.jūlijā  - VEF Kultūras pils vokāli instrumentālā ansambļa “Kaleido” koncerts. Koncertā skanēja dažādu laikmentu un valstu komponistu mūzika – gan Kerijas un Herstvuda duets no R.Paula mūzikla “Māsa Kerija”, gan Imanta Kalniņa “Musketieru dziesma” izrādes “Trīs musketieri”, gan izcilā igauņu komponista A.Otsa “Sena melodija”, gan daudzas operešu melodijas, J.Štrausa valši, V.Salaka latviešu tautas dziesmu apdares.

Jugla 4

16.jūlijā pie mums ar koncertprogrammu viesojās dziedātāja un komponiste, RSAC “Gaiļezers” kultūras pasākumu organizētāja un vadītāja  Lolita Sadoviča – Kante. Pasākuma tēma – vasara, mīlestība. Kopā dziedājām vairākus popūrijus, kas izveidoti no tautā labi zināmām dziesmām – kā “Zilais lakatiņš”, “Mazā kaija”, “Daugavas laivinieks”, “ Zilās acis”, “Uz kalna stāv vientulis ozols”, “Dažu skaistu ziedu” un citas, kā arī paši centāmies atcerēties dziesmas par vasaru. Lai pasākums būtu priecīgāks, protams, pa vidu bija arī anekdotes.

Jugla 5

18.jūlijā kopā ar filiāles iemītniekiem Kristīni Jurcaku, Miku Roķi, Aldi Riekstiņu, Guntaru Viņķi  un  Oļegu Lorencu sniedzām koncertu VSAC “Latgale” filiālē “Litene”, ko  kopā ar filiāles ” Litene” iemītniekiem  klausījās arī mūsu iemītnieki Jānis Rudzāts, Valentīna Petrova, Ruta Brūdere, Inta Hartmane un Aivars Šķoba. Pēc koncerta VSAC “Latgale” filiālē “Litene” gida Jāņa Zvaigznes pavadībā vērojām skaistās Litenes vietas, kalnā uzcelto Litenes pili un muižu līkumotās, atvarainās Pededzes krastos, apskatījām Litenes viesnieku nometnes vietu un uzzinājām par baisajiem 1941.gada 14.,28. un 29.jūnija notikumiem, vēlāk aplūkojām arī kapu memorālu, veltītu bojā gājušajiem šajos drausmajos notikumos.  Tāpat pabijām Pudeļu dārzā, Pusdārgakmeņu darbnīcā, kur ļoti interesanti un izsmeļoši  mums stāstīja par padarīto, darāmo un nākotnes iecerēm. Ekskursijas noslēgumā apskatījām skaisto Stāmarienas baznīcu. Diena bija skaista, saulaina, laika apstākļi mūs lutināja, un bija ļoti interesanta, piedzīvojumiem bagāta koncertekskursija.

Jugla 6   Jugla 7

25.jūlijā mūsu iemītnieki Kristīne Jurcaka, Aldis Riekstiņš, Oļegs Korencs, Guntars  Viņķis un Mikus Roķis sniedza koncertu RSAC “Gaiļezers”. Koncertā skanēja gan garīga rakstura dziesmas, kā “Viņš ir šeit”, ”Māci man ticēt, Kungs”, “Cik esi liels” “Debess”, gan  patriotiskas dziesmas, piem., “Dzimtā valoda”, Skaista skaista tēvu zeme”, “Sirmais jauneklis”. Lielu atsaucību guva Alda Riekstiņa pašsacerētā dziesma “Āfrika”, kā arī noslēguma dziesma “Mēs esam visi kopā”.

Jugla 8