VALSTS SOCIĀLĀS APRŪPES CENTRS RĪGA

latvija lv

Oktobra pasākumu retrospekcija filiālē "Jugla" Drukāt E-pasts:

 3.oktobrī Starptautiskajai Senioru dienai veltītā koncertā VSAC "Rīga"filiālē "Jugla"

viesojās VEF Kultūras pils latgaliešu sadzīves dziesmu ansamblis "Olūteņš". Koncertā skanēja latgaliešu tautas dziesmas un to apdares gan a cappella skanējumā, gan ar klavieru pavadījumu. Koncertu vadīja VEF Kultūras pils Senioru kluba vadītāja Edīte Roze. Skanēja gan mazāk dzirdētas dziesmas, kā " Es savai māmiņai", "Trīs māsiņas", gan labi pazīstamas, kā ‘’Labs bij puika mūsu Jezups", "Es bija laba iemetēja". Ļoti jautrs pasākums.

 5.oktobrī – Rīgas kinostudijas mākslas filmas "Vīrietis labākajos gados"

demonstrējums. Filma stāsta par padomju laiku, kad jauniešiem sāk rasties brīvais laiks, un bez mācībām un piecgades plānu pildīšanas, ir parādījušās iespējas nodoties saviem hobijiem, arī mūzikai, jā, pat estrādes mūzikai.

Uz estrādes dziesmu konkursu Jūrmalā sabraukuši ansambļi no visām Baltijas republikām. Tikai kolektīvam no Igaunijas pilsētiņas Valgas nav paveicies, jo ceļā viņu mašīnu par neatļautu krāsojumu aizturējusi milicija. Kad to uzzina viņu kaimiņpilsētasValkas draugi — ansambļa "Valkas bebri" mūziķi, tā vadītājs Janka nolemj izpalīdzēt kaimiņiem un uzstāties viņu vietā. Taču ir viens šķērslis — jau kādu laiku ansambļa soliste, Evija, ir pārcēlusies uz Rīgu. Turklāt abi jaunieši, kas bijuši pāris, ir pašķīrušies. Bez solistes nav nekādu izredžu aizstāt igauņu draugu ansambli, jo visas dziesmas rakstītas duetam, Jankam ar Eviju. Tiek organizēts plāns, tiek sarunāts mēģinājuma laiks glābšanas stacijā Saulkrastos, un Janka ar savu motociklu dodas glābt situāciju… Pa to laiku konkurss jau ir sācies. Vai viņiem izdosies?

Filmā izcils aktieru ansamblis – Lelde Vikmane, Helmuts Kalniņš, Juris Morozs, Varis Vētra, Jānis Jarāns, Jānis Paukštello, Mirdza Martinsone,

Andris Bērziņš, Diāna Zande, Anita Grūbe, komponists Zigmārs Liepiņš – konkursa vadītājs, arī filmas mūzikas autors.

1

6. oktobrī - Jāzepa Mediņa mūzikas vidusskolas klavieru klases audzēkņu koncerts. Šogad izcilajai mūzikas mācību iestādei aprit 90 gadu jubileja, un mums bija gods dzirdēt šim izcilajam notikumam veltītu klavieru klases audzēkņu koncertu.

Programmā skanēja gan dažādu laiku latvieršu komponistu – Jāņa Mediņa, Ērika Ešenvalda, Andra Baloža kompozīcijas, gan pasaules mūzikas šedevri – F.Lista un F.Šopēna etīdes, F.Šūberta klavieru sonāte, A.Kazellas etīdes un repetīcijas klavierēm, un izcilā ungāru komponista B.Bartoka "'Trīs ungāru tautasdziesmas no Csik".

Lieliska mūzika, brīnišķīgs izpildījums.

10.oktobrī – izcilā krievu rakstnieka – humorista Mihaila Zoščenko stāstus oriģinālvalodā stāstīja Patriks Gross – latviešu valodas un literatūras skolotājs. M.Zoščenko bijis cara armijas virsnieks, muižnieks, aristokrāts, protams viņš smagi cietis no padomju varas.

Lai arī formāli atzinis padomju varu, tomēr rakstnieks tik precīzi, asi izsmejoši raksturo padomju iekārtu, sākot ar drausmīgo trūkumu un bezatbildību, un beidzot infantilo urrā – patriotismu, ka viņa patiesā attieksme pret 1917.gada revolūciju un visu, kas tai sekoja, ir visskaidrākā liecība par M.Zoščenko patieso attieksmi pret to.

 11.oktobrī - Latvijas Nacionālās operas mākslinieku Marlēnas Keines ( soprāns) un Mihaila Čuļpājeva ( tenors) koncertu, koncertmeistare – virtuoza pianiste,Latvijas nopelniem bagātā māksliniece Agnese Egliņa. Koncerta moto: Tik skaists ir šis brīdis, lai dejotu, to mīlnieks neviens garām nelaidīs! Aicinājums uz kaislīgu deju, saulē sakarsusi smeldze un robežu nepazīstošs dzīvesprieks valdīja šajā koncertprogrammā - "Dienvidu saules promenāde". Kanconās, romancēs un mīlas duetos klausītājiem bija iespēja iepazīt un izbaudīt Sensānsa, Obradora, Serano, Čapi un citu franču, spāņu un itāļu komponistu mūziku, kā arī spāņu muzikālā teātra sarsuelas tradīciju.

 14.oktobrī - Rīgas Doma skolas vokālās nodaļas pedagoga Valdas Dzenes audzēkņu sniegumā varējām baudīt latviešu un pasaules mūzikas klasiķu šedevrus.

Skanēja gan itāļu konponistu, kā Dž.Rosīni, gan vācu komponistu – Brāmsa, Mocarta, Šūberta darbi, gan latviešu klasiķa E.Dārziņa, gan R.Dubras dziesmas un operu ārijas. Koncertmeistare L.Ozola.

Brīnišķīgas, jaunas balsis ( alts un baritons), lielisks pavadījums.

19.oktobrī - mēneša jubilāriem veltītā koncertā uzstājās VEF Kultūras pils vokāli instrumentālais ansamblis - Edīte Roze, Juris Kalnciems, Aldis Andersons un Dailonis Ezeriņš. E.Rozes un J.Kalnciema izpildījumā skanēja brīnišķīgas dziesmas – kā A.Pētersona "Atvasara", "Kādā lietainā dienā", E.Rozenštrauha - komponista, kuram, tāpat kā Latvijai, nākošgad būs 100, dziesmas "Jasmīn baltais", "Vecās likteņdzirnas", tāpat A.Vintera "Trīs vītušas rozes", "Kā var aizmirst" un.O.Stroka "Divas sirdis". Tāpat koncertā skanēja Ā.Elksnes dzeja un instrumentāli skaņdarbi A.Anderona un D.Ezeriņa sniegumā.

25.-31. oktobrī – VSAC “Rīga” filiāles “Jugla” klientu keramikas darbu izstāde.

2-1

2-2

27.oktobrī – Ar krāšņu koncertprogrammu uzstājās Rīgas Vācu kultūras biedrības ansamblis “Morgenrot” un Ventspils Vācu kultūras biedrības ansamblis “Windou”.

3-1

3-2

Pasākumu apmeklēšana ārpus VSAC “Rīga” filiāles “Jugla”

 

10.oktobrī – Klienti apmeklēja VSAC “Rīga” filiāles “Ezerkrasti” koncertu, kurā uzstājās Marija Naumova.

4

26.oktobrī - Klienti devās ekskursijā uz Dabas muzeju apskatīt ķirbju izstādi.

5